beylikdüzü battaniye yıkama

Çaba Beylikdüzü Battaniye Yıkama

 

Battaniye yıkama, tamamen sizlerin sağlığı düşünülerek ve hijyen anlayışımızdan ötürü verdiğimiz bir hizmettir. Günlük hayatımızda evlerimizde kullanmakta olduğumuz ve özellikle kış mevsiminin vazgeçilmezi haline gelen battaniyelerin temizliği oldukça önemlidir. Çünkü ağzımızın, yüzümüzün ve vücudumuzun sıklıkla temas ettiği battaniyeler yiyecek kırıntılarıyla, dökülen içeceklerle, vücut yağlarıyla ve evcil hayvan tüyleriyle kaplıdır. Ne kadar bunu farkında olamasak da battaniyelerin kıvrımlarında gizlenen kir miktarı göz ardı edilemez boyuttadır. Bu nedenle nevresimler kadar sık temizlenmese de battaniyelerin de periyodik halinde ve doğru şekilde temizlenmesi gereklidir.

Battaniyelerin yeteri kadar temizlenmemesi, ev akarlarına alerjik tepki gösterenler ve bebekler ilk sırada olmak üzere herkes için sağlık konusunda az ya da çok sorun yaratmaktadır. Bu nedenle battaniye temizliği ihmal edilemeyecek bir şeydir.

Battaniye Yıkama Yöntemleri

Kış mevsiminin olmazsa olmazı battaniyelerin temizliğinde 3 farklı yöntem izlenebilmektedir. Bunlar çamaşır makinesiyle yıkama, elde yıkama ve çeşitli battaniye yıkama firmalarını tercih etmektir. Gelin bu yıkama yöntemlerini doğrusuyla yanlışıyla ele alalım.

Elde Battaniye Yıkama Yöntemi

Çoğu kişi battaniye yıkama konusunda ne kadar zorlansalar da elde yıkama yöntemini tercih etmektedir. Bu kişiler elde battaniye yıkama yönteminde aşağıdaki adımları uygulamaktadır.

  • Leğen vb. plastik bir nesneye soğuk su ve sıvı deterjan eklenerek homojen bir hale gelene kadar karıştırılmaktadır.
  • Battaniye suya daldırılarak yavaş yavaş yoğurulmalı ve iyice temiz olduğundan emin olunmalıdır.
  • Ardından battaniye çıkarılarak fazla su sıkılmadan bastırılmalı ve temiz su kullanılarak 1 ila 3 arası tekrar yıkanmalıdır.
  • İşlem tamamlandığında battaniye kurumaya bırakılmalıdır.

Tüm bu işlemler elde battaniye yıkamanın zorluğunu göstermektedir. Çünkü battaniye elde yıkama yönteminde oldukça su çekmektedir. Fakat suyu sıkmak battaniyenin şeklini bozmaktadır. Bunun yanı sıra temiz su ile durulama işleminde sabun izinin kalmaması gereklidir. Aksi takdirde battaniye temizlenmeyecektir.

Çamaşır Makinesiyle Battaniye Yıkama Yöntemi

Çamaşır makinesinde battaniye yıkamak kolay gibi görünse de aslında püf noktalara dikkat edilmediğinde tam bir işkencedir. Örneğin çamaşır makinesinde yüksek sıcaklıkta battaniye yıkamak doğru değildir. En yüksek derecenin 30 ila 35 derece olması gereklidir. Battaniye yıkama işleminde normal deterjan dışında yumuşatıcı kullanmak da doğru olmayabilmektedir. Yumuşatıcı eşit dağılmadığında battaniye üzerinde lekelenmelere neden olabilmektedir. Kurutma işleminde ise kurutma makinesi kullanmak gereklidir. Kurutma makinesi olmayan kişiler asarak kurutmak zorunda kalmaktadır. Bu da oldukça uzun sürmenin yanı sıra direkt güneş ışığına maruz bırakıldığında da rengi solmaktadır.

Firmamızda Battaniye Yıkama Yöntemi

En doğru battaniye yıkama yöntemi için kişiler firmamızı tercih etmektedir. Çünkü firmamızda battaniye yıkama sistemi oldukça farklıdır. Battaniyeleriniz profesyonel makinelerde hijyen açısından tek tek yıkanmaktadır. Firmamızda battaniye yıkama işleminde şu adımlar uygulanmaktadır:

  • Battaniyeler yaklaşık 20 dakika deterjansız bir şekilde ön yıkama yapılarak yıkanmaktadır. Böylelikle kaba kirleri alınmaktadır.
  • Ana yıkamaya geçilerek otomatik olarak alınan deterjan ile yaklaşık 45 dakika battaniye yıkanmaktadır. Ardından köpük kalmaması için 25 dakika boyunca durulama işlemi yapılmaktadır.
  • Son olarak battaniyeye zarar vermeyecek şekilde sıkma işlemi yapılmaktadır. Sıkma işlemi sonrasında battaniye %10 oranında nemli kalmaktadır. Bu nemi atması için de battaniyeler kapalı kurutma odalarında kurutulmaktadır.

Tüm bu adımlar tamamlandığında elde ve çamaşır makinesinde yıkamanın aksine müşterilerin ellerine oldukça hijyenik, sorunsuz, yumuşacık ve ilk günkü renklerine sahip battaniyeler geçmektedir. Bu noktada kaliteli hizmetin adresinin Çaba Halı Yıkama olduğunu söyleyebiliriz.

Temizliğin Doğru Adresi: Çaba Battaniye Yıkama

Çaba Battaniye Yıkama olarak her zaman müşteri odaklı prensip ile siz müşterilerimize en kaliteli battaniye yıkama hizmeti vermekteyiz. Battaniye yıkama hizmetinin yanı sıra profesyonel bir şekilde halı yıkama, yorgan yıkama ve koltuk yıkama hizmetleri de vermekteyiz. Siz müşterilerimiz bu profesyonel hizmetleri en uygun fiyata firmamızdan alabilirsiniz.

Çaba Battaniye Yıkama olarak yıkanmakta zorlanılan battaniyeleri, kaliteli temizlik malzemeleri ve profesyonel makineler kullanılarak kısa süre içerisinde müşterilere ulaştırmaktayız. Firmamızda battaniye yıkama makineleri son teknoloji olduğu için yıkama sırasında battaniyelerinizde yıpranma gibi durumlar meydana gelmemektedir. Battaniyeler ilk günkü halinde müşterilere teslim edilmektedir. Bu nedenle battaniye temizliğinde firmamızı tercih etmenizi öneririz. Böylelikle hem masraftan tasarruf edebilir hem de battaniyelerinizi uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.

ÇABA Halı Yıkama Beylikdüzü © 2020. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Ticifox